Спорт

Кутињо веќе го поти дресот на Барса: Видете како тренира Бразилецот!


Рекордното засилување на Барселона, Филипе Кутињо тренира засилено за што побрзо да се врати во форма и да дебитира за каталонскиот гигант.

Барселона денес на социјалните мрежи пушти видео на кое се гледа како тренира Бразилецот и тоа самостојно со оглед на малата повреда која ја има.

Се очекува Кутињо да дебитира за Барселона на крајот на месец јануари. Тој пристигна на „Камп Ноу“ со повреда на бутниот мускул, па сега работи за што побрза рехабилитација.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top