Славни

Кум им беше Ердоган: Луксузна свадба на фудбалерот Озил и мисицата Амине

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, му беше кум на германскиот фудбалер со турско потекло, Месут Озил, актуелен фудбалер на Арсенал и бивш германски репрезентативец. Озил во Истанбул се ожени со бившата Мис на Турција, Амине Гулсеу.

На свадбата од Озил и Амине кумот Ердоган пристигна во луксузниот хотел каде што беше закажана забавата придружуван од својата сопруга Емине.

Познатиот фудбалер уште во март го поканил Ердоган да му биде кум.

Advertisements
To Top