Актуелно

Кривична за малолетникот кој нападна врсник во гимназијата Раде Јовчевски Корчагин


СВР Скопје поднесе кривична пријава против 16годишник  од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда.

Настанот за кој е поднесена пријавата се случил на 24 март кога околу 13.30 часот пријавениот отишол во училишниот двор на Средното училиште Раде Јовчевски Корчагин Скопје  и физички нападнал друг 16-годишник од Скопје. Го удирал со клоци и тупаници по главата и телото и му нанел тешки телесни повреди.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top