Славни

Кристиано Роналдо го очекува ШОКАНТНА казна!


Огромна казна од најмалку 30 милиони евра ќе плати Кристиано Роналдо, ако судот во Шпанија потврди дека е виновен по обвинението за кое се терети, пренесува „АС“.

Имено, ѕвездата на Реал Мадрид е под обвинение дека затаил данок од 14,8 милиони евра за своите имиџ права во периодот од 2011 до 2014 година.

Обвинителството тврди дека осојувачот на „Златната топка“ ги користел услуготе на офшор компании од Девствените острови, за да затајува даноци. Има четири обвиненија, по едно одделно за 2011, 2012, 2013 и 2014 година.

За секое од нов е предвдена казна затвор од 2 до 6 години, меѓутоа обвинителството ќе настојува за општа казна затвор од 7 години.

Покрај казната од 30 милиони евра, Роналдо ќе мора да го плати споремантите 14,8 милиони евра за кои се терети.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top