Спорт

„Кралот“ во црвено: Видете ја третата гарнитура дресови на Реал Мадрид!

Реал Мадрид ја одбра третата гарнитура дресови за следната сезона и одбра „црвено руво“, исто како во сезоната 2011/12.

Третата гарнитура на „кралски“ дресови е секоја година во различна боја, а Реал Мадрид има носено црвени дресови во далечната 1970/71 година.

„Адидас“ исто така додаде свој посебен знак на ракавите, па мора да се признае дека третата гарнитура изгледа многу интересно, иако фановите не ја обожаваат многу црвената боја.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top