Спорт

Крај на кариерата на младиот напаѓач? Еве зошто ми сметаше бучавата во Истанбул

На социјалните мрежи минатата недела беше хит излегувањето од игра на Тимо Вернер на мечот против Бешикташ. 21-годишниот напаѓач не можеше да ја издржи бучавата која ја направија турските навивачи.

На најдобриот стрелец на Лајпциг толку многу му сметаше бучавата која ја направија навивачите, што побара замена и ја напушти играта со покриени уши.

Тимо Вернер минатата сезона постигна 21 гол за Лајпциг, а пролетта дебитираше за Германија и постигна 6 гола на осум настапи. Во ист ритам продолжи и оваа сезона, постигна шест гола, има само 21 година, па поради тоа е на мета на најголемите европски клубови.

Но, сега е откриено зошто мораше да излезе од игра во Истанбул, бучавата му сметала бидејќи има големи потешкотии со циркулацијата и дишењето.

Поради тоа викендов го пропушти и мечот со Келн, како и квалификациските настапи за репрезентацијата на Германија.

Вернер сега чека лекарите да одлучат за начинот на терапија и лечење на неговиот проблем. Но, како што пишуваат германските медиуми, проблемот е многу сериозен па дури во прашање е доведено неговото провесионално играње фудбал.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top