Актуелно

Косовска полиција: Даваме 10.000 евра за важна информација во врска со убиството на Оливер Ивановиќ!


Косовската полиција го истражува убиството на политичарот Оливер Ивановиќ кое се случи утрово во 8 и 10 часот на улица Сутјеска во северна Митровица.

Полицијата барам помош од граѓаните, па така тие нудат 10.000 евра ако некој има информација за решавање на случајот.

Граѓаните кои имаат информации можат да се јават на бројот 080019999 или 192 или  имеил: info@kosovopolice.com. Секој кој е спремен да помогне со важна информација може да го направи тоа, а полицијата ветува анонимност.

Обвинителството рече дека на Оливер Ивановиќ е пукано од автомобил во движење од засега непознато лице.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top