Живот

Кој и зошто е погласен за време на сексот – жените или мажите?

Британска онлајн продавница за сексуални помагала, спроведе истражување во кое учество зедоа 1.171 испитаници, а тема на истото беше кој и зошто е погласен во кревет за време на сексот – жените или мажите.

Дури 92 отсто од жените кои учествувале во истражувањето поттикнато од британскиот Универзитет на Лидс, велат дека се гласни в кревет, оти сметаат дека поради тоа сексот ќе биде подобар.

Испитаничките главно се согласуваат дека гласното водење љубов влијае на самодовербата на партнерот и на неговиот „перформанс“ во креветот. Резултатот од сето тоа е поголемо меѓусебно задоволство.

Сексологот Трејси Кокс смета дека жените можеби чувствуваат и притисок да бидат гласни, за уживањето да биде поголемо.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top