Живот

Кои се најубавите хороскопски знаци?

Иако убавината навистина во очите на набљудувачот неможе да се генерализира, некои астролози тврдат дека овие три хороскопски знаци се меѓу најубавите претставници во зодијако, а и објаснуваат зошто.

Многу филозофи дискутираат за убавината, но поголем број се сложуваат дека физичката убавина, може да се мери со некои општи правила за еститка, а тука спаѓаат младоста, симетријата и правилото за златен рез.

Што се однесува на хороскопските знаци, најчесто ќе слушнете дека меѓу најубавите се: вага, шкорпија и јарец, а вака изгледа кога експертита ќе се обидат да ја измерат убавината според наталната карта.

Знаците како вага, близнаци и водолија се одликуваат со физичка убавина, имаа една црта на етеричност, и фин тен, вели Атма.

Знаците како близнаци (со определен подзнак), девица и делумно стрелец, имаат слатки црти, а начинот на однесување им е доста питом.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top