Славни

Кога Кутињо потпиша за Барса се соблече гола, а сега направи нешто што ја потресе Шпанија (фото)


Меси и Пике неколку сезони и се најомилени фудбалери на Барса, но најпознатата навивачка на тој клуб, Сузи Кортез во последно време започна да го фаворизира и Филипе Кутињо.

Пред се затоа што и е сонародник, но и поради фактот дека е добар фудбалер и дека потпиша за нејзиниот омилен клуб.

Затоа поранешата мисица на Бумбум на претпознатлив начин го поздрави преселувањето на Кутињо на „Камп Ноу“.

Најпрвин се фотографираше гола во боите на Барса, за потоа од дресот на Кутињо да направи танга и така да го поздрави неговото деби против Еспањол.

 

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top