Славни

Кога Финска и Мароко ќе ги „здружат силите“ – се раѓа ваков сексапил

Сара Јасмин Чафак е модел, актерка, пејачка, текстописец и бивша Мис Универзум на Финска во 2012 година.

Родена е на 25 октомври, 1990 година, во Хелсинки. По таткова страна е Мароканка, додека нејзината мајка е Финка, така што, во Сара е измешано веројатно најдоброто од двете различни култури, преточено во неодолив сексапил и заводливост.

Има дипломирано на Институтот за угостителство во Хелсинки, а едно време водеше и сопствена ТВ емисија посветена на кулинарството.

Моментално е фокусирана на актерската и музичката кариера, а има и важечки договор со агенцијата RNK Media од Финска, како и со холивудската агенција FilmEngine.

Првата улога Чафак ја имаше во акциониот филм Fate од 2016 година, а наскоро ќе биде премиерно прикажан и фински филм во кој таа има помала улога. Моментално глуми во серијата Tough Love.

Покрај модната и актерска кариера, Сара ужива и во професионалното играње покер.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top