Спорт

Со КОЕФИЦИЕНТИ: Видете кој е главен фаворит во Лига на шампиони!


По неколкумесечна пауза во вторник продолжува Лигата на Шампиони. На програмата се осминафиналните натпревари во кои ќе следиме доста интересни и возбудливи средби. Букмејкерите си избраа свои фаворити, а ние се сложуваме со нив но не во целост, пишува специјализираниот портал Кладење.мк.

Толку убедлив е Манчестер Сити сезонава на сите фронтови, што тимот на Пеп Гвардиола секаде е фаворит. Тие се главни фаворити и за подигнување на трофејот во Киев во Лигата на Шампиони. Коефициентот дека тие ќе станат шампиони е 4.60 во 10Bet.

Манчестер Сити

Недалеку зад нив, изненадувачки е ПСЖ со коефициент 6.20 во истата обложувалница. Имајќи во предвид дека Сити и ПСЖ никогаш не биле европски шампиони, можете да одиграте уште една интересна игра во 10Bet. Шампион да стане екипа која досега не ја освоила Лигата на Шампиони, а коефициентот за тоа е 2.32.

Можеби не и е дадена доволна почит на Барса која сеуште нема пораз сезонава во Ла Лига, бидејќи коефициентот за нив е 6.60. Истото важи и за Баерн Минхен кој според нас е подценет и коефициентот за нив е 6.80.

За разлика од овие екипи, навивачите на Реал Мадрид…

Целата статија прочитајте ја на специјализираниот портал КЛАДЕЊЕ.мк

 

 

 

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top