Актуелно

Кобна новогодишна ноќ: Новороденче почина од задушување

Лекар пријвил дека денес наутро во селото Трипатница, во семеен дом во ромската населба, починало новороденче старо околу 10 дена.

Според МВР, смртта настанала околу 03 часот, веројатно поради задушување.

За случајот известен е Јавен обвинител, а телото на новороденчето е предадено за обдукција.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top