Спорт

Ќе бидете изненадени: Ова е идеалниот тим на Мундијалот!

ФИФА денес го избра идеалниот тим на Мундијалот кој штотуку заврши и предизвика големи полемики.

На голот е капитенот на светските шампиони, Уго Лорис кој бранеше одлично, но направи гаф во финалето.

На местото десен бек е избран Трипие од Англија, а стоперскио пар го сочинуваат Ловрен и Варан, додека за најдобар лев бек е избран Ешли Јанг.

Средниот ред го разбирливо го предводи Лука Модриќ, а негов партнер е Паулињо од Бразил.

Пред нив е ѕвезденото трио Азар, Гризман и Нејмар, а во нападот најдобриот млад фудбалер на првенството Килијан Мбапе.

Дали се сложувате со ваквиот избор?

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top