Спорт

Касемиро, полека, па тоа е судијата (ВИДЕО)

Реал Мадрид после вчерашната победа над Еспањол, барем до вечершната средба помеѓу Барселона и Џирона ќе биде лидер на табелата во Примера.

„Кралевите“ стигнаа до минимална победа од 1:0, а стрелец на голот беше Марко Асенсио.

Од стартниот тим на Реал беше дел и неуморниот Касемиро кој уште еднаш ја покажа својата борбеност.

На вчерашниот натпревар видовме еден интересен момент кога Касемиро кој беше фокусиран само на топката „стартуваше“ над главниот судија на натпреварот.

 

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top