Видео

Карлос нозе да му мие, ова ни Буфон не го брани: Еврогол во трета македонска лига


Типот се вика Алекасндар Георгиевски, го викаат Бене, а своето голгетерско ремек дело го постигна во 35-та минута од третолигашкиот фудбалски натпревар помеѓу Кит Го Пехчево и Брегалница Голак, кој заврши со 2:1.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top