Advertisements
Славни

Кариус не чекаше многу: Преку друштвените мрежи се запозна со труска убавица (фото)

Турската ѕвезда, Мерве Ташкин им откри на медиумите дека се запознала со новиот голман на Бешикташ, Лорис Кариус.

Кариус имаше лоша сезона на приватно ниво и мораше да си оди од Ливерпул по доаѓањето на Алисон, а неговиот нов клуб е Бешикташ. Веќе неколку недели во Истанбул и не му требаше многу време за да го „нападнат“ припадниците на понежниот пол.

Мерве Ташкин вели дека неодамна го запознала Кариус. Таа откри дека се спријателиле на социјалните мрежи и дека потоа почнале да се допишуваат на „WhatsApp“, а како шлаг пристигнала средбата во живо.

„Се започна со твит, потоа започнавме да разговараме на социјалните мрежи по час или два, а мислам дека тој сака да ми верува и сакав да разговараме на некои доверливи места. Му дадов број, по WhatsApp се сретнавме и во живо следните денови“, откри турската убавица.

Таа не ги кажа деталите од нивното дружење, но веројатно и тој и таа уживаат.

Advertisements

Најпопуларно

To Top