Спорт

Капитенот на Ватфорд е ХИТ на Островот: На Венгер му порача дека нема „јајца“, на Челзи му покажа среден прст


После шокантниот пораз од Бурнмаут, тимот на Челзи синоќа беше повторно декласиран, овој пат од Ватфорд со 4:1.

Синоќа голеадата на Ватфорд ја отвори капитенот Трој Дени и при прославувањето на голот на навивачите на Челзи им покажа среден прст, и тоа во повеќе наврати.

Казната од ФА е готово сигурна, а ова не е прв пат Дени да го привлече вниманието на себе. Имено, во октомври после победата на Вазтфорд над Арсенал изјави:

„Мислам дека причината за поразот која ја бара Венгер е недостаток на мадиња“, рече мегу другото Дени.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top