Спорт

Капитенот Лазаров со новогодишна честитка до фановите (видео)

Капитенот на македонската ракометна репрезентација преку кратко видео им ја честиташе новата година на фановите, членовите на школата за ракомет „Кирил Лазаров“ и на сите Македонци.

Инаку, ракометната репрезентација на Македонија ги одработува подготовките за Европското првенство кое на почетокот од 2018 година ќе се игра во Хрватска.

Европското првенство за нас стартува на 13 јануари, кога ракометарите излегуваат на мегдан со Словенија, а покрај репрезентацијата предводена од Веселин Вујовиќ во нашата група се и Црна Гора и Германија.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top