Славни

Канадската заводничка Емили Роуз

Емили Роуз Медисон Марш е канадски фотомодел, актерка, влогерка и дипломиран психолог. Родена е во Пауел Ривер.

Емили во последно време е доста во движење, бидејќи има работни обврски во Милано, Њујорк и Лос Анџелес. Вредно работи на својата модна, но и актерска кариера. Еден од нејзините познати проекти е улогата во спотот за песната Love Is Your Name од Стивен Тајлер.

Исто така, имала улоги и во филмовите Power Rangers (2017), Big Eyes (2014) и Hard Powder (2018).

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top