Спорт

Каква бомба на Куцка: Ова не го бранат ни тројца голмани! (видео)

Словачка синоќа го играше квалификацискиот натпревар против Азербејџан во рамки на квалификациите за Европското првенство.

Гостите поведоа уште во осмата минута кога Лоботка погоди за 1:0, а потоа Јурај Куцка во 27-та минута со проектил од подалеку од 30 метри го совлада голманот на Азербејџан кој беше немоќен.

Advertisements
To Top