Вебкафе

Како во филмот „Ајкупа“: Гигантски ајкули нападнаа подморница и се јадеа меѓу себе (видео)

Кога научниците дошле до длабочина од 750 метри, на која имало потонато тело од кит, затекнале голем број огромни ајкули од видот Hexanchus griseus, кои што растат и до осум метри.

Поради големата конкуренција, ајкулти станале агресивни и започнале да се напаѓаат помеѓу себе, но и да ја напаѓаат подморницата.

Научниците во еден момент се почуствувале загрозени, но ајкулите набрзо сфатиле дека подморницата не им претставува опасност.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top