Спорт

Јувентус и Милан се „тепаат“ за ѕвездата на Шалке

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус и Милан се силно заинтересирани за ѕвездата на Шалке, Макс Мајер.

Договорот на Макс Мајер истекува на крајот на сезоната и тој во неколку наврати одби да го продолжи договорот со Шалке, бидејќи сака да ја промени средината.

Италијанските гиганти сакаат да ја искористат таквата ситуација и да го донесат 26-годишниот играч за врска без обештетување.

„Спортмедиасет“ пренесува дека двата клуба се во постојан контакт со неговиот агент и доставиле понуди за 4-годишен договор.

Јувентус во Мајер гледа како алтернатива на Емре Чан, додека за „росонерите“ Германецот е прв избор.

Интерес за одличниот играч за врска постои и од Барселона, Ливерпул и Арсенал, па останува да видиме која понуда ќе ја избере самиот фудбалер.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top