Живот

Јасно е зошто џемперов го викаат „убиец на невиноста“


Можеби не е толку добар за топлење на телото, но овој џемпер, ако може така да се нарече, буквално го „сруши“ интернетот во Јапонија.

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

За тоа е заслужна 21-годишната Јун Амаки, во Јапонија позната и како модел со „аниме“ тело. Бидејќи џемперот повеќе открива отколку што сокрива, симболично го носи името „убиец на невиноста“.

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

Откако оваа манекенка го рекламираше џемперот кој повеќе се состои од воздух, отколку од волна, парчето облека стана доста барано, а нејзината популарност вртоглаво расте. „Парталчето“ е пуштено во продажба пред еден месец.

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

A post shared by 天木じゅん (@jun.amaki) on

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top