Advertisements
Актуелно

Јанкуловска „го закаса“ Груевски на Фејсбук

На својата Фејсбук страница, во врска со претстојното гласање на пратениците во Собранието за уставните измени и имплементацијата на Преспанскиот договор, се огласи и бившиот премиер и сегашен бегалец Никола Груевски.

„За пратениците на мнозинството, ова не е ноќ за спиење. Оваа ноќ е последна шанса за размислување и премислување со ставањето на националниот пред партискиот и/или личниот интерес. Ова се историски одлуки. Да, можен е подобар и пофер договор. Треба само верба, храброст, отфрлање на уцените, воља и време, за постигнување на двете: разумен компромис /фер договор и НАТО и ЕУ.“ напиша меѓу другото Груевски на Фејсбук.

За коментарите на Груевски околу уставните измени, се огласи поранешната министерката за внатрешни од неговата влада, Гордана Јанкуловска.

Advertisements
To Top