Спорт

Ја имаме одбраната на деценијата! (видео)

Клуб Америка од Мексико го победи со 4:0 панамскиот Тауро ФЦ во Копа Либертадорес, но натпреварот го одбележа неверојатната одбрана на голманот Агустин Маркезин.

Панамскиот тим имаше шанса да постигне важен гол во гости при крајот на полувремето, но Маркезин имаше неверојатно одбрана.

Иако беше далеку од шеснаесетникот, на спектакуларен начин не дозволи да прими гол од голема далечина…Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top