Актуелно

Избегал од затвор и ја грабнал вонбрачната жена


Полицијата трага по 32 годишниот Б.А. од Струмица откако избегал од затворот во Гевгелија.

Вчера попладнето тој од радовишкото село Ораовица насилно ја грабнал С. З. (35), која му била вонбрачна жена и со која имал вонбрачно дете и пеш ја однел во правец на Струмица.

Од полицијата информираат дека случајот во полиција го пријавила нејзината мајка Н.З. (67).

Коментари

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top