Спорт

Иско со една нога во Лондон за 70 милиони!?

Ѕвездата на Реал Мадрид, Иско најверојатно ќе го напушти „кралскиот“ клуб во јануари, а англиските медиуми тврдат дека е многу блиску до преселба во Премиер лигата.

Имено, Челзи веќе спремил понуда и е многу блиску да го донесе Шпанецот на „Стенфорд Бриџ“.

„Сините“ за потписот на Иско ќе платат 70 милиони фунти, додека фудбалерот во Лондон би требало да заработува 250.000 фунти неделно.

Иско со доаѓањето на Солари на клупата падна во втор план и видливо е дека не е среќен во Мадрид, па дури и навивачите се свртеа против него.

Реал Мадрид е спремен да ја прифати понудата, а англиските медиуми се сигурни дека трансферот е блиску до реализација.

Advertisements
To Top