Спорт

ИСИС со страшни закани: Ќе им ги пресечеме главите на Меси и Роналдо

Терористичкна организација ИСИС денес излезе со закана дека за време на Светското првенство во Русија ќе ги убие Кристиано Роналдо и Лионел Меси.

ИСИС се закани дека крвата на најголемите фудбалски ѕвезди ќе се лее на терените и со тоа победата на Светското првенство ќе биде нивна.

Ова не е прв пат ИСИС да испраќа закани, но овој пат го згрозија светот бидејќи ја испратија преку експлицитен постер на кој е илустрирано отсекувањето на главите на Меси и Роналдо.

„Теренот ќе биде полиен со вашата крв“, е пораката на грозниот постер, а потоа испратија уште една порака.

„Победата на Светското првенство ќе биде наша“.

Најпопуларно

To Top