Технологија

iPhone 8 Plus VS. Galaxy Note 8: Кој од овие два смартфони е побрз? (видео)

iPhone 8

На тестовите за брзина на работа, кои се однесуваа на вообичаена работа iPhone беше побрз од телефоните на Samsung. Дали и овој пат во тоа успеа?

iPhone до сега беше подобар во „single core“, а Андроид телефоните во „multi core“ тестовите во бенчмарк апликациите.

На овај тест Samsung Galaxy Note 8 се покажа како подобар „тркач“ во дуелот со iPhone 8 Plus моделот.

Тестот покажува дека Note 8, во вкупното мерење, имаше предност од 6 секунди во однос на својот ривал.

Ова е втор пат во последите две години да се случи некој телефон со Андроид оперативен систем да покаже подобри резултати од iPhone во секојдневна работа.

Овај моќен смартфон кој го победи iPhone е опремен со 6GB RAM. А го има и најмоќниот процесор Snapdragon 835, и оперативен ситем Android Nougat 7.1.1.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top