Галерии

Импресивно: Еве што сè можете да направите од обични пластични шишиња


За сите кои кои се еколошки освестени и водат грижа за околината, а немаат каде да ги фрлаат или не знаат што да им прават на пластичните шишиња кои им се трупаат дома, еве серија импресивни творби кои можат да се направат од најобична пластична амбалажа.

(090915) — FOZ DO IGUACU, Sept. 15, 2009 (Xinhua) — Photo taken on Sept. 13, 2009 shows the interior view of an eco-house near the Iguazu Falls along the border between Brazil and Argentina. The ecological house is made of plastic bottles, cans and other accessorial materials by an Argentine artist. (Xinhua/Martin Zabala) (lyx)

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top