Славни

Импресивен луксуз: Раскошната свадба на Алваро Мората


Тројца славни фудбалери на кралскиот клуб од Мадрид во ист ден го кажаа судбоносното „да“ – Матео Ковачиќ, Лукас Васкез и Алваро Мората.

Мората пред олтар ја однесе својата поубава половина Алис Кампело, која ја обожаваат британските, шпанските и италијанските медиуми кои веќе ја нарекуваат една од најзгодните WAG убавици во Шпанија.

Мората и неговата избраничка се венчаа во Венеција, а фотографиите од пловидбата и луксузната забава после венчалниот обред никого не го оставаат рамнодушен.

Алис Кампело на својот Инстаграм профил објави кратко видео од салата во која се одржа свадбената прослава.

A post shared by ALICE (@alicecampello) on

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top