Славни

ИМАМЕ СНИМКА: Видете ја тепачката помѓу Ален и Тифа!


Добро е познато дека пејачите од Бело дугме, Ален Исламовиќ и Младен Вујичиќ Тифа се степаа на новогодишниот настап во Будва.

До тепачката дошло кога Ален требало да прекине со пеење и да слези од сцената за да започне Тифа со неговиот настап. Исламовиќ продолжил со пеење и ги изведувал и песните од Тифа. Врвот на кавгата започнал кога Ален слегувал по скалите, а Тифа почнал да го пцуе.

По извесен период и двајцата пејачи изјавија дека немало тепачка, односно кога Ален се симнувал, паднал по скалите, а Тифа му помогнал.

Денешната видео сника која се појави на интернет го докажува спортивното, односно докажува дека имало тепачка помеѓу двете ѕвезди.

Погледнете:

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top