Живот

Има 26 години, а телото и изгледа како да има 60 (фото + видео)

Сара Гејрутц мисли дека стриите и се најубавата работа. Оваа жена имала 10 години кога и е дијагностицирана ретка врска Ехлерс-Данлос синдром.

Тоа е пореметување на ткивата, а влијае врз производството на колагенот.

„Секоја несовршеност која ја имате е индивидувална“ вели Сара.

На видеото, Гејрутц кажува дека после 23 години стварно почнала да го сака своето тело и ги прифатила стриите.

Со оваа кампања таа сака да стане заштитно лице на Ехлерс-Данлос и да има покаже на другите кои го имаат овој проблем дека се убави онакви какви што се.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top