Advertisements
Актуелно

Игор Дурловски ослободен од обвинението за терористичко загрозување

Игор Дурловски доби ослободителна пресуда во рамки на судењето за „крвавиот 27 април“, откако обвинителството не нашло доволно докази и материјал за да го осуди за терористичко здружување.

Дурловски беше единствениот обвинет кој доби ослободителна пресуда во рамки на случајот за упадот во Собранието на 27 април, 2017 година. Останатите обвинети добија високи затворски казни помеѓу 8 и 18 години.

Advertisements

Најпопуларно

To Top