Спорт

Идол му е „Тигарот“, му го украде местото на Икарди, а сега сака и „деветката“ во Интер!

Голгетерот на Расинг, Лаутаро Мартинез се најде на списокот на аргентинскиот селектор Сампаоли за престојните пријателски натпревари против Италија и Шпанија.

Мартинез така ќе има прилика да дебитира за сениорската репрезентација на Аргентина, а медиумите тврдат дека има повеќе шанси од Икарди за да патува на Мудијалот во Русија.

Овој 20-годишен голгетер се уште е анонимус во Европа, но од следната сезона ќе го носи дресот на славниот италијански клуб, Интер.

„Мојот идол е Радамел Фалкао. Неговото движење на теренот секогаш ме импресионира. Приметив дека медиумите не споредуваат со него и тоа многу ми се допаѓа“, изјави Мартинез.

Откако му го „украде“ местото во репрезентацијата, Мартинез е спремен да му ја земе и „деветката“ на Икарди.

„Мартинез од лето се сели во Интер и многу е среќен поради тоа. Доколку Икарди го напушти клубот тогаш ќе го земе дресот со број девет“, изјави неговиот агент.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top