Спорт

Идеалниот играч на Пирло: Срцето од Гатузо, фризурата од Креспо

Андреа Пирло го состави идеалниот фудбалер, комбинирајќи елементи од неколкумина играчи, вклучувајќи се и себеси.

Легендата на италијанскиот фудбал и моментално член на Њујорк Сити смета дека идеалниот фудбалер треба да го има мозокот на Чави, срцето на Гатузо и силата на Јап Стам.

Во комбинацијата на идеалниот фудбал Пирло ја стави својата визија, како и својата десна нога, левата нога од Лео Меси и на крајот се пошегува па ја избра и фризурата на Креспо.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top