Спорт

Ибрахимовиќ го постигна 500-тиот гол во кариерата и тоа со – „кунг фу“ удар! (видео)

Златан Ибрахимовиќ изминатата влезе во „клубот 500“ каде што од активите играчи се само Кристиано Роналдо и Лионел Меси и тоа го направи во голем стил.

Неговиот ЛА Галкси загуби со 5:3 од акутелниот шампион во МЛС, Торонто, а голот на Ибра беше навистина фантастичен, со масторски „кунг-фу“ удар.

Ибрахимовиќ во овој момент е втор стрелец во МЛС лигата со 17 погодоци на 18 натпревари.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top