Вебкафе

И ХРВАТИТЕ ПРЕТЕРАА: Посебни цени за поставување маса, сечење пица…

На социјалните мрежи се појави фотографија од ценовник на една пицерија од Милна на Брач на кој се гледа како угостителскиот објект посебно наплаќа поставување на маса и сечење на пица.

Така, според ценовникот, ако сакате да ви постават масата (а што друго треба да направат келнерите во пицеријата???), ќе треба да платите плус 12 куни (100 денари), а сечењето на пицата чини 3 куни (25 денари) по парче. Се поставуваат многу прашања и коментари, меѓу кои и: ако сакате да си поминете поевтино, ќе му кажете да ја пресече на двапати, или пак такви посочни од типот: „ .би го ако не сам ќе си ја пресечам, па и цел да се исечам“…

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top