Живот

ХОРОСКОП ЗА 2018: Што ве очекува во 2018 година?

Главното обележје за новата 2018 година за повеќето знаци е голем успех на работно поле и подобрување на финансиската состојба.

Овен

Знакот на овен во 2018 година ќе се чувствува како конечно да излегувате од тунел на денска светлина, без разлика дали се работи за кариера или другите подрчја во животот.

Љубов
Сите кои се во врска ќе бидат среќни и ќе можат да преминат преку некои лоши работи кои им се случиле во последните две години. Ќе знаат што сакаат, но толеранцијата е задолжителна кон партнерот.
Кариера
Во работата ве чека доста финамична фаза и напредувањето кое го очекувате неколку години. Постои можност да се налутите со некој колега, па затоа внимавајте како се однесувате
Здравје
Со оглед на многуте предизвици во новата 2018, ќе ви треба повеќе енергија, па затоа пазете при исхраната.

Бик

Биковите ќе ги исполнат плановите кои им се зацртани. Ќе им се пружат многу прилики и ќе знаат максимално да ги искористат.

Љубов
Љубовните односи и оваа година ќе претрпат одредени турболенции, воглавно поради здравјето на партнерот. Слободните имаат одлична можност да стапат во врска, но мора да знаат што точно сакаат.
Кариера
Може да се случи да се чувствувате исцрпено или депресивно бидејќи трудот кој го вложувате нема да донесе брзи резултати. Најдобро е да се држете за зацртаните цели, па кога ќе дојде успехот – тогаш.
Здравје
Иако се трудите што повеќе да вежбате и здраво да јадете, нема секогаш да ве следи таков режим, па можно е да ви се појави недостаток на енергија.

Близнаци

Близнаците во 2018 година ќе бидат полни со идеи, но нема лесно да ги реализираат. Ова е година на креативност, па затоа не е исклучена можноста да дојдете до некој голем проект.

Љубов
Новата 2018 дефинитивно ќе биде година на љубовта. Новата врска е на прагот, но постои можност да ве здрма неверство во периодот на Октомври и Ноември.
Кариера
Пред вас ќе се отворат нови можности, па сигурно ќе смислувате и водите поголеми проекти. Како што ќе се приближува крајот на годината, така вашиот успех ќе се издигнува нагоре.
Здравје
Ќе бидете напнати и под стрес. Нашиот совет во поглед а стравјето е често да се посветувате на опуштањето и медитацијата.

Рак

Напредокот и материјалната добивка се главните обележја во 2018 година за Ракот. Ќе се чувстувате дека имате повеќе енергија отколку што треба. Поради овие причини ќе расте и самодовербата.

Љубов
Предвидувањето на ова поле во новата 2018 година не е баш најдобро. Ќе се чувствувате како ништо да не ве исполнува. На ова поле поради вашето его ќе носете и неправилни одлуки.
Кариера
Кариерата и парите ќе ви бидат на прво место во новата 2018 година. Можеби ќе мора да се согласите со работи за кои немате такво мислење, но така ќе наложува ситуацијата. Исто така внимавајте на љубоморните колеги кои ќе сакат да ви наштетат.
Здравје
Со оглед на тоа што напорно ќе работите, често ќе патите од умор. Истто така можно е да го ослабете имунитетот и да првлечете болести.

Лав

Лавовите во 2018 година често ќе ги мешаат реалноста и перцепцијата, а тоа ќе резултира со создавање на предивици за кои не се спремни. Оваа година е за „чистење на умот“ и елминирање на се што не ви прави задоволство.

Љубов
Љубовта во 2018 ќе ви помине низ доста мрачна фаза. Ќе мора да научите како да се поставите во одредени ситуации, а не се исклучени ниту тајните врски, без разлика дали сте во брак или во врска.
Кариера
Успехот нема да дојде ако не го променете начинот на кој работите. Останете озбилни и професионални и не правете хумор таму каде што не треба. Што се однесува на новите идеи оставете ги за втората половина од оваа година.
Здравје
Многу од вас ќе ја трошат енергијата на проблеми, а тоа немоа да ви донесе голема корист. Научете се да бидете смирени и не гледајте на проблемите како на трагедија.

Девица

Девиците во 2018 ќе добијат подобрување на професинален план, но само ако се жртвуваат. Можеби ќе се дистанцирате од семејството и ќе го живеете вашиот сон.

Љубов
Семејството и драгите особи за вас ќе донесат фрустрации и незадоволство, а поради тоа размислете на кого ќе се доверувате. Позитивно е што имате цврст карактер, па така ќе можете да ги надминете овие проблеми.
Кариера
Пред вас е една доста креативна и успешна година. Не се исклучени ситниците кои ќе ви бидат дополнителн извор на пари, а постечкото работно место ќе доминирате со вашата креативност и со релизирањето на вашите идеи.
Здравје
Трачањето од едно на друго место ќе ви одзема голем дел од енергијата, но нема да имате поголеми последици.

Вага

Во некои моменти ќе се соочете со проблем во кој воопшто нема да знаете како да постапете, но тој тежок период ќе ви донесе затворање на некои стари и отворање на нови поглавја во животот.

Љубов
Во љубовниот живот ве чекаат доста одлуки, лутења и кавги, но сето тоа со цел за да се подобрат односите со партнерот. Ако сте соло очекувајте повик од динамична личност која знае што сака во животот.
Кариера
На работа ќе ви биде многу занимиливо, но од вас ќе се очекува напорно да се вложете во работата која ја работите. Што се однесува до колегите, внимавајте со кого почнувате заедничка работата за да не се изгорете.
Здравје
Поголемиот дел од годината ќе се чувствувате добро, па потрудете се да ја намлите нервозата. Освен тоа хранете се здраво и вежбајте.

Шкорпија

Шкорпиите во 2018 година можат да продолжат каде што застанале, но со бавно темпо. Поради својот „долг јазик“ ќе се карате со колегите и претпоставените.

Љубов
Слободните шкорпии ќе си ја најдат љубовта на нивниот живот, а тие што се во врска ќе уживаат во заедница со партнерот. Честите патувања можат да ви предизвикаат дополнителни проблеми со партнерот.
Кариера
Работа ќе биде како „подмачкана“. Ви постојат безброј прилики од странство, а ако мудро ги искористите успехот е гарантиран. Ќе се соочите со одредени проблеми кои лесно ќе ги надминете.
Здравје
Редовното вежбање ќе резултира со пријатно чувство. Одржувајте ја оваа навика и се ќе биде во ред.

Стрелец

Стрелците ги очекуват и позитивни и негативни моменти. Ќе се трудат да се докажат, а тоа ќе предизвика љубомора кај многу луѓе.

Љубов
Во новата година, стрелците ќе се соочат со многу возбудувања и нови луѓе. Важно е да останете присебни и да носите важни одлуки ако не сте сигурни што сакате.
Кариера
Финансискиот просперитет до Октомври ќе ви биде на завидно ниво. Ве чека многу притисок, но вие умешно ќе се справите со тоа и нема да создадете дополнителни проблеми кои можат да ви сметаат на работното место.
Здравје
Физичкото здравје ќе биде на високо ниво, а емоциите ќе „страдаат“. Ќе се чувствувате осамено без причина.

Јарец

Годината која следува за Јарците е обележана со големи одлуки. Важно е да ги носете со ладна глава и да се фокусирате на тоа што е навистина важно и неопходно во тој момент

Љубов
Во вашиот живот може да се појави некој кој претходно ви бил опсесија. Вашиот однос ќе ја достигне највисоката точка на страст, но немојте одма да се препуштате. Ако сте подолго време во врска, можно е партнерот да ве запроси.
Кариера
Ве чекаат многу подобри прилики за разлика од 2017 година. Поради работата ќе занемарувате се останато, а тоа не е добар начин на живот. Се на се, предизвиците кои ве чекаат не се толку страшни.
Здравје
Поради напорот кој ќе го вложувате на работното место ќе се чувствувате исцрпено и уморно. Најважно е да не бидете во затворен простор и секое слободно време да го користете за прошетка.

Водолија

После тешкиот период изминативе години, оваа година водолиите ќе забележат голем просперитет. Тоа се однесува најмногу на работата и финансиите, а исто така и на приватниот живот.

Љубов
Можете да очекувате нова врска, но пред да започнете ќе се соочете со големи компликации. Ако сте во брак ќе дојдете во искушение да го изневерите партнерот или тој вас, а сето тоа поради недоволно внимание.
Кариера
Цел вложен труд од изминативе години ќе ви се исплати во 2018. Прокетите кои ги работите можеби одма нема да вродат плод, но тоа не значи дека треба да се откажете. Постои можност за службено патување.
Здравје
Низ цела година ќе патите од недостаток на сон и одмор, па сигурно ќе немате доволно енергија за обврските кои ве пртстојат. Нашиот совет е да си легнувате порано за да успеете што повеќе.

Риби

Рибите ќе се чувствуаат ограничено бидејќи работите ќе бидат надвор од нивна контрола. Емоциите ќе бидат на највисоко ниво, а исто така и желбата за докажување и остварување на работното место.

Љубов
Во љубовта ќе знаете што сакате, но нема да бидете сигурни во вашиот партнер. Во првата половина на годината ќе ве очекуваат тензии кои ќе ве доведат до незадоволство, но тоа ќе се реши после септември.
Кариера
Креативните риби ќе остварат огромен успех на работното место. Исто така ќе се појавуваат и многу предизвици кои ќе ги решавате без никаков проблем. Избегнувајте големи вложувања и вложувања во проекти кои не ви се приоритет.
Здравје
Песимизмот и сомневањето ќе ви ја крадат енергијата. Едноставно не грижете се ќе помине се.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top