Актуелно

ХОРОР: Убиен е 24 годишник во скопски Чаир! (фото)

Денес, околу 17:40 часот на улицата Џон Кенеди во Скопје беше пукано во 24 годишно момче од возило во движење.

Момчето е пренесено во Ургентиот центар без знаци на живот, потврдија од Клиниката за трауматологија, ортопетски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ).

Директорот на ТОАРИЛУЦ, Илир Хасани изјави дека е извршена 45-минутна реанимација, но безуспешно.

На местото на настанот увид вршеа полициски службеници и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top