Видео

Хорор на авто-трка во Скопје: Автомобил удри во човек на тротоарот (видео)

На кружната трка „Скопје круг 2017“ во организација на АКК Примо АВЈ, автомобил удри во човек на тротоар во близина на Македонската радио и телевизија кој ја следеше трката.

Повреден е Александар Димушевски, организатор на трката, кој по несреќата е однесен во Систина. Полесно се повредени возачот Урош Бркиќ и делегатот Милош Бркиќ.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top