Актуелно

Хорор ја потресе Данска: Шестчлено семејство убиено во Илструп


Шест членови на едно семејство се најдени убиени во нивниот дом во централна Данска, во селото Илструп, а полицијата го истражува убиството.

Според полицијата убиени се двајца возрасни и четири деца, по дојава дека нешто чудно се случува во куќата.

Најверојатно убиени се двајцата родители и четирите деца, две момчиња и две
девојчиња, неофицијално на возраст од 3 до 16 години.

Кога стигнавме на местото најдовме шест луѓе, двајца возрасни и четири деца, сите беа мртви, соопшти полицијата.

Полицијата и во вторник продолжува со истрагата на мистериозното убиство, а најавија дека истрагата може да трае со денови.

Не можеме со сигурност да кажеме што се случило во куќата, истрагата е во тек и се надеваме на некои одговори по завршување на аутопсијата. Истражуваме убиство и се надеваме дека наскоро ќе имаме детали, напишаа од полицијата. Аутопсиите се закажани за вторник попладне.

Училиштата и градинките во околината се под посебен безбедносен режим, со оглед на тоа дека официјално не се открива возраста на децата, а се претпоставува дека оделе во локалните училишта и градинки.

Ова е трагедија и грозен настан што се случи во Улструп. Секако ќе влијае на текот на денот и за училиштата и за дневниот престој, вели Расмус Молер, раководител на центарот за малди.

Го активиравме кризниот персонал и ќе бидеме тука за децата да им помогнеме да се изборат со тагата која ќе ја искусат денеска, додава тој.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top