Спорт

Холанѓанец ќе им суди на Баерн и Реал

Честа да го суди првиот дуел помеѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид во полуфиналето од ЛШ, ја доби холандскиот арбитар Бјорн Кујперс, потврди денес УЕФА.

Кјуперс го судеше финалето во Лигата на шампиони помеѓу Реал Мадрид и Атлетико во 2014 година во Лисабон, кога „кралевите“ ја освоија 10-та титула.

Оваа сезона Холанѓанецот му судеше на Реал Мадрид во групната фаза против Борусија Дортмунд, а на Баерн Минхен му има судено три пати во кариерата.

Вториот полуфинален натпревар помеѓу Ливерпул и Рома ќе го суди германскиот арбитар Феликс Брих.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top