Спорт

Готово: Тео Волкот веќе е на пат за Евертон


Трансферот на Тео Волкот од Арсенал во Евертон е само формалност, пренесуваат англиските медиуми.

Англискиот репрезентативец е на пат кон базата на Евертон каде треба да ги помине медицинските тестови, а после тоа и официјално ќе го облече дресот на „карамелите“.

„Скај Спорт“ пренесува дека Арсенал и Еветон постигнале договор и трансферот ќе изнесува 20 милиони фунти.

Волкот ќе биде второто засилување за Евертон оваа зима, откако претходно го доведе Ченк Тосун од Бешикташ за 28 милиони фунти.


Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top