Актуелно

Горивата поевтинуваат за два денари


Горивата, од ноќеска на полноќ, ќе поевтинат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Според одлуката на регулаторите, Еуросупер БС  95 ќе се продава по цена 65 денари за литар, а Еуросупер БС 98 ќе изнесува 67 денари за литар. Еуродизел (ДЕ V) ќе се продава за 52 денари за литар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ 1) за 40,5 денари за литар.

За 1,337 денари поевтинува и мазутот и еден килограм ќе чини 26,955 денари.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top