Спорт

Го топат мразот: Жешкиот календар на руските хокеарки


Руската женска хокеј лига издаде нов календар со наслов „Топење на мразот“, на кој има 12 жешки професионални играчи од 7 различни тимови од цела Русија.

На календарот објавени се најуспешните и најактивните играчи, а Петр Титаренко беше фотографот кој ја истакна нивната убавина. Тој е доста истакнат фотограф, има работено на многу познати модни списанија.

Ана Пругова (Агидел ХК)

Мариа Печникова (Агидел ХК)

Оксана Афонина (Артик-универзитет)

Евгенија Дупин (Динамо-Спб ХК)

Диана Канаева (Динамо-СПб ХК)

Надежда Морозова (Бируса ХК)

Татиана Шаталова (Бируса ХК)

Анастасија Смирнова (СКИФ)

Татиана Шчукина (СРТ)

Нина Пирогова (Торнадо ХК)

Алевтина Штарјова (Торнадо ХК)

Анна Шокрина (Торнао ХК)

 

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top