Славни

Ги избезуми Италијаните: Сексапилната убавица го фрли во сенка својот дечко фудбалер

Жешката убавица од Шибеник, Анџела Леденко, предизвика вистинска фама на Инстаграм, благодарение на нејзиното атрактивно тело и бујните гради.

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

На Инстаграм неа ја следат околу 123 илјади фанови, а таа со својот сексапил и атрактивност е вистински магнет за машките погледи. Живееше во Чешка, каде нејзиниот дечко, задарскиот фудбалер Марко Јордан играше во Злин.

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

Угледното италијанско списание Sky Sport неколку пати со ред на својот портал посветува време и простор на оваа убавица, како и на нејзиниот дечко. Тие пишуват дека Марко бара клуб, после неговата авантура во Серија Б, во тимот на Латина, но истакнуваат и дека неговата девојка е жежок модел и нова ѕвезда на социјалните мрежи.

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

A post shared by Andelalede (@andelalede) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top