Advertisements
Авто мото

Германските автомобилски гиганти распалија на саемот во Женева

Германските автомобилски „мастодони“ со новите модели од нивните производствени погони направија вистински бум на еден од најпрестижните автомобилски саеми на светот, саемот во Женева.

На една од најголемите светски смотри на автомобили Саемот во Женева можат да се видат најновите модели на Мерцедес, Ауди, БМВ, Порше,

Advertisements
To Top