Спорт

Фудбалер доби црвен картон поради своето презиме!

Нова бизарна ситуација ни доаѓа од англиските ниски лиги, каде поранешниот играч на Арсенал, Санчез Ват (Watt), доби црвен картон во мечот меѓу шестолигашите Хемел Хемпстед и Ист Тарок, само поради своето презиме.

Судијата Дин Халм реши да му даде жолт картон на Ват, по што тој му го кажа своето име да го запише на картонот, а судијата помисли дека фудбалерот се потсмева со неговата одлука прашувајќи го зошто (what?).

„Тоа беше човечка грешка. Судијата беше доволно чесен да ја поправи. Потоа сите сфативме колку е смешна ситуацијата. Тој дојде во соблекувалната и ни се извини, иако ја забележа и смешната страна“, изјави претседателот на Хемел Хемпстед, Дејв Бигинс.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top